BAŞVURU

BAŞVURU

DAİRE SANAT AÇIK ATÖLYE SANATÇI PROGRAMI BAŞVURU HAKKINDA

Daire Sanat Açık Atölye sanatçı konuk programı seçilmiş sanatçılara üç ay boyunda Cihangir’deki mekanında sanatsal pratiğini ve bu süre zarfında üzerinde çalışmak istediği projesini üretmek üzere atölye ortamı sağlıyor. Konuk sanatçı atölyeyi haftanın yedi günü saat 09.00-19.00 saatleri arasında kullanabilecektir.
Atölyenin ziyarete açık olduğu haftada iki gün, sanatçının atölyesinde bulunması şarttır. Böylelikle ziyaretçiler sanatçının kendisiyle tanışma, proje sürecini takip etme ve eğer isterse sanatçıdan direkt eser satın alma imkanına sahip olacaktır.
Program hem sanatçı üretimine katkıda bulunmak hem de Daire Sanat’ın 12 yıllık galeri geçmişinin bir uzantısı olarak sanatçı ile sanatseverleri yeni bir dinamik içerisinde bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Ekte bulunan formu doldurup bize tek pdf halinde son başvuru tarihine kadar iletiniz. Değerlendirmeler proje bazlı olduğundan, proje başvurusunun olabildiğince detaylı olması önerilir.

 

Her yıl, KIŞ dönemi (15 Şubat-15 Mayıs) için SON BAŞVURU TARİHİ 15 ARALIK’dır.

Her yıl, SONBAHAR Dönemi (25 Eylül – 25 Aralık) için SON BAŞVURU TARİHİ ise 20 TEMMUZ’dur.

Lütfen başvuru yapmadan önce aşağıdaki listeyi kontrol ediniz. Sanatçı seçimleri Seçici Kurul tarafından yapılacaktır. Başvurular mümkün olduğunca detaylı olarak doldurulmalıdır. Başvuru belgeleri tek bir pdf dosya ile gönderilmelidir.

BAŞVURU İÇİN GEREKENLER

  • Başvuru formu
    • Proje önerisi
    • Sanatçı görüşü
  • CV – pdf
  • Porfolyo – pdf

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DOWNLOAD THE APPLICATION FORM 

Daire Sanat Açık Atölye Sanatçı Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için iletişim:

info@dairesanat.com

0 212 252 52 77


 

APPLICATION

 

OPEN STUDIO ARTIST PROGRAMME 

OPEN CALL 

As of November 2019, Daire Sanat transformed the gallery in Cihangir into  two studios to be used by selected artists for certain periods  of time. The artists participating in the program will be able to continue his/her work in the gallery space, which they  have  transformed into her own studio  environment to work on their Project for a maximum of three months.  The studio will be open to public  two days of the week so that visitors, art professionals, press and collectors get a chance to meet the artists and experience their artistic process. The participant artists will complete the program with a Finissage held in the venue at the end of the project.

Deadlines:

Every year; for the Fall term, the deadline for application  is 20 July.

Every year; for the winter term, the deadline for application is 15 December.

Application Conditions:

Applications are open to all contemporary artists of all ages working on any artistic practice.

All the materials for the application need to be send as a single pdf document.

Applications that are late or unfinished will not be deliberated.

Required materials for the application:

 

For more information about the programme and the application: info@dairesanat.com