BAŞVURU

BAŞVURU

DAİRE SANAT AÇIK ATÖLYE SANATÇI PROGRAMI BAŞVURU HAKKINDA

Daire Açık Atölye Sanatçı Programı seçilmiş sanatçılara üç ay boyunda Cihangir’deki mekanında sanatsal pratiğini ve bu süre zarfında üzerinde çalışmak istediği projesini üretmek üzere atölye ortamı sağlıyor. Sanatçı atölyeyi haftanın yedi günü saat 11.00-19.00 saatleri arasında kullanabilecektir.
Atölyenin ziyarete açık olduğu haftada iki gün, sanatçının atölyesinde bulunması şarttır. Böylelikle ziyaretçiler sanatçının kendisiyle tanışma, proje sürecini takip etme ve eğer isterse sanatçıdan direkt eser satın alma imkanına sahip olacaktır.
Program hem sanatçı üretimine katkıda bulunmak hem de Daire Sanat’ın 12 yıllık galeri geçmişinin bir uzantısı olarak sanatçı ile sanatseverleri yeni bir dinamik içerisinde bir araya getirmeyi hedeflemektedir.
Ekte bulunan formu doldurup bize tek pdf halinde ileterek KIŞ 2021 dönemi (15 Şubat-15 Mayıs 2021) Daire Sanat Açık Atölye Sanatçı Programı’na başvurabilirsiniz. Bu dönem için SON BAŞVURU TARİHİ 15 ARALIK 2020’dir.

Lütfen başvuru yapmadan önce aşağıdaki listeyi kontrol ediniz. Sanatçı seçimleri Danışma Kurulu tarafından yapılacaktır. Başvurular mümkün olduğunca detaylı olarak doldurulmalıdır. Başvuru belgeleri tek bir pdf dosya ile gönderilmelidir.

BAŞVURU İÇİN GEREKENLER

  • Başvuru formu
    • Proje önerisi
    • Sanatçı görüşü
  • CV – pdf
  • Porfolyo – pdf

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DOWNLOAD THE APPLICATION FORM 

Daire Sanat Açık Atölye Sanatçı Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için iletişim:

info@dairesanat.com

0 212 252 52 77


 

APPLICATION

 

OPEN STUDIO ARTIST PROGRAMME 

OPEN CALL WİNTER 2021:  Deadline 15 DECEMBER 2020

As of November 2019, Daire Sanat transformed the gallery in Cihangir into  two studios to be used by selected artists for certain periods  of time. The artists participating in the program will be able to continue his/her work in the gallery space, which they  have  transformed into her own studio  environment to work on their Project for a maximum of three months.  The studio will be open to public  two days of the week so that visitors, art professionals, press and collectors get a chance to meet the artists and experience their artistic process. The participant artists will complete the program with a Finissage held in the venue at the end of the project.

Application Conditions:

Applications are open to all contemporary artists of all ages working on any artistic practice.

All the materials for the application need to be send as a single pdf document.

Applications that are late or unfinished will not be deliberated.

Required materials for the application:

 

For more information about the programme and the application: info@dairesanat.com