Yangın Mahalli / Urban Wildfire

SİBEL HORADA

 

 

Sibel Horada’nın ilk kişisel sergisi “Yangın Mahalli”, 7-30 Haziran tarihleri arasında Daire’de!

Daire, 7-30 Haziran tarihleri arasında Sibel Horada’nın ilk kişisel sergisi “Yangın Mahalli”ne ev sahipliği yapıyor. Ayrıca sergi süresince hazırlanacak olan “Yangın Günlükleri” 1-8 Eylül tarihleri arasında izleyiciler ile paylaşılacak. Serginin vesile olacağı bu metinsel birikim 4 Eylül Salı günü saat 18.30’da gerçekleşecek olan kapanış etkinliği ile tanıtılacak.

İçinde yaşadığımız şehrin yangın ve göçlerle şekillenen geçmişini günümüzle ilişkilendiren sergi, yangını kökten bir dönüşüm anı olarak ele alıyor; arşiv araştırmaları, tanıklıklar ve yakın dönemin arkeolojisi yoluyla anıları yoklayarak şehirlerin, kültürlerin ve kimliklerin iç içe geçmiş belleklerinden göçebe bir anlatı çıkarmayı hedefliyor.

Galeri mekânı, bir yerleştirme ve bir çalışma odasından oluşuyor. Birinci odada “Üç Göç Bir Yangına Bedeldir” adlı yerleştirme yer alıyor. İkinci oda ise serginin vesile olduğu karşılaşmaların belgeleneceği bir çalışma mekânı olarak kullanılıyor. Burada yapılacak olan çalışma, 4 Eylül’de yapılacak olan etkinliğin temelini oluşturacak malzemeyi biriktirecek.

“Yangın Mahalli”, 7-30 Haziran tarihlerinde, Salı-Cumartesi 11.00-19.00 arası Daire’de görülebilir.

 

Açılış: 7 Haziran Perşembe – 18.00
Kapanış Etkinliği: 4 Eylül Salı – 18.30
Adres: Boğazkesen Cad No:65D Tophane 34433 Beyoğlu İstanbul