TOMTOM CALLING!

Buğra Erol, Cemre Yeşil, Cins, Devran Mursaloğlu, Dilek Öztürk, Elçin Ekinci, Günnur Özsoy, Kemal Tufan, Kerem Ozan Bayraktar, Maura Sullivan, Sırma Doruk, Sibel Horada, Tuğçe Çubukçuoğlu

 

24 Ekim October / 8 Kasım November 2014

 

 

TOMTOM CALLING!

Son on senede İstanbul’da çağdaş sanata artan ilgiyle birlikte, Tophane de kendini sanat galerileri, sanat atölyeleri ve tasarımcı dükkanlarını ağırlar buldu. Tophane’nin eski ve tarihi dokusuyla, sanatın yaratıcı gücü birleşince bölge birçok insanı ziyarete davet eder hale geldi. İstiklal Caddesi’nden Karaköy’e uzanan sanat rotasının tam göbeğinde kalan Boğazkesen Caddesi, sanatı takip etmek isteyenler için uğrak noktası olmaya devam ediyor. Özellikle de yabancıların uğramadan geçmediği bir bölge olarak öne çıkan Tophane, bu sergiyle sizi sanat dolu bir gezintiye çağırıyor.

Daire, Mixer ve Pg Art Gallery’nin sanatçılarının işlerinden oluşacak olan sergi, aynı zamanda bu üç galerinin sanatçılarının bir arada gerçekleştireceği ilk sergi olma özelliğini taşıyor. Çağdaş sanatla uğraşan genç sanatçıların işlerine sıklıkla yer vermeleri üzerinden ortak bir paydada buluşan bu üç galeri, semtimize ayrı bir canlılık getirecek olan Tomtom Gardens’ı sanatla buluşturacak. Böylelikle, değişmekte olanTomtom Mahallesi’ne ev sahipliği yapan Tophane’yi bu semtte yaşayan ya da çalışan ve bir şekilde buranın bir parçası haline gelmiş olan sanatçıların gözünden görme ve yorumlama olanağı bulacağız.

Mekana özel olarak hazırlanan bu projeyle bir araya gelen sanatçılar ise; Ahmet Duru, Berkay Buğdanoğlu, Buğra Erol, Cemre Yeşil, Cins, Devran Mursaloğlu, Dilek Öztürk, Elçin Ekinci, Günnur Özsoy, Kemal Tufan, Kerem Ozan Bayraktar, Maura Sullivan, Sırma Doruk, Sibel Horada ve Tuğçe Çubukçuoğlu.

Adres: Boğazkesen Cad. Tomtom Kaptan Sk. Tophane / Beyoğlu