SON BASKI #2 / LATEST EDITION #2

27.04 – 06.05.2018

Küratör / Curator: Volkan Kızıltunç

Sanatçılar ve Fotoğraf Kitapları / Artists and Photobooks

Aylin Güngör This Magical Depression

Cemil Batur Gökçeer Düğüm

Coşkun Aşar  Blackout

Ege Kanar Hammer for Scale

Erdem Varol  Free Fall

Erhan Can Akbulut Of Fading Memories

İbrahim Karakütük Wet Sorrow

Toros Mutlu Blank Verses

Valentina Abenavoli Harvest

Yusuf Murat Şen Fading Away

Yusuf Sevinçli Oculus

Yusuke Takagi Kagerou

Daire Sanat, 27 Nisan – 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında FUAM’ın düzenlediği 3. İstanbul Photobook Festival paralel etkinlikleri kapsamında Volkan Kızıltunç küratörlüğünde düzenlenen Son Baskı II adlı sergiyi ağırlamaktan mutluluk duyar.
Son Baskı II kitap sergisi 2017 yılında özellikle Türkiye’de üretilen fotoğraf kitaplarından bir seçkiyi içeriyor. Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek artan bir ivmeyle çoğalan fotoğraf kitabı üretimi genç sanatçıların üretim biçimlerinde olduğu kadar paylaşım biçimlerinde de önemli değişikliklere yol açtı. Kitap formunun fotoğrafın adeta temelini oluşturmaya başladığı günümüzde farklı bir sanatsal dil arayışında olan sanatçıların çabalarıyla ortaya çıkan “Fotokitaplar”, yeni bir iletişim biçimi oluşturmanın eşiğinde duruyorlar.
Son Baskı sergisinde 2016 – 2017 yılları arasında bir yayıncı aracılığıyla veya bağımsız olarak, bazıları yüksek edisyonlu, bazıları ise sınırlı sayıda olarak yayınlanmış 12 sanatçının kitapları yer alıyor. Ayrıca kitaplar beraberinde sanatçıların fotoğraflarından örnekler sergileniyor. Geçtiğimiz sene İstanbul Photobook Festival’de verilen “Fuam Maket Kitap Ödülü”’nü kazanmış olan İbrahim Karakütük’ün MASA Yayınların tarafından yayımlanan “Wet Sorrow” ve AKINA Books ve FUAM işbirliğiyle verilmiş olan FUAM Özel Ödülünü kazanan Yusuke Takagi’nin AKINA Books tarafından yayımlanan “Kagerou” kitapları ilk defa bu sergide sunulacaktır.
Son Baskı sergisinde Erhan Can Akbulut’un Journal Books tarafından yayımlanan “Of Fading Memories”, Valentina Abenavoli’nin AKINA Books tarafından yayımlanan kitabı “Harvest”, Yusuf Sevinçli’nin Galerist yayınlarından çıkan kitabı “Oculus”, N.Toros Mutlu’nun Karton Kitap tarafından yayımlanan kitabı “Blank Verses” ve Aylin Güngör’ün Bant Mag tarafından yayımlanan kitabı “This Magical Depression”ın yanında bağımsız olarak sanatçılar tarafından yayımlanmış birçok fotoğraf kitabı da yer alıyor. Sanatçılarının kendi yayınladıkları kitaplardan Coşkun Aşar’ın “Blackout”, Erdem Varol’un “Free Fall” kitaplarına Yusuf Murat Şen’in “Fading Away”,  Ege Kanar’ın “Hammer For Scale” ve Cemil Batur Gökçeer’in “Düğüm” gibi sınırlı sayıda üretilmiş kitapları da eşlik ediyor.
Son Baskı II, Daire Sanat’ın Cihangir adresinde 27 Nisan – 6 Mayıs 2018 tarihlerinde, 11.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
Ayrıntılı bilgi ve görsel talepleriniz için: info@dairesanat.com