HAVA KARARMADAN… Before It Gets Dark…

GÜL ILGAZ

10 Mart Mar – 9 Nisan Apr 2011

 

 

50. Venedik Bienali’nde Türkiye’yi temsil eden ve 1990’lı yılların başından bu yana İstanbul güncel sanat ortamının yanı sıra Berlin, Hamburg ve Londra gibi sanat metropollerinde katıldığı sergilerle adından söz ettiren Gül Ilgaz’ın ikinci kişisel sergisi 10 Mart – 09 Nisan arasında Daire Sanat’da izleyici ile buluşuyor.

Sanatçı, “Hava Kararmadan…” başlıklı sergisinde çoğunlukla gece çekilmiş fotoğraf ve video çalışmaları ile karşımıza çıkıyor. “Hava Kararmadan…” çoğumuzun çocukluğuna ait ortak bilinçaltımızdan seslenen bir deyiştir. Karanlık; bakışın ve görüşün kısıtlandığı bir konum olarak hepimize ait tedirgin edici bir durumdur. Sanatçı bizi endişeye sevk eden bir bekleyişi sakin bir şekilde sunarken bir yandan da bu durum içinde dahi dengeyi bulma çabamızın altını çiziyor. Durumun karanlığı ile kendi karanlık taraflarımız arasında gidiş gelişler yaratarak izleyiciyi de sorgulamanın içine çekiyor. Kişisel karanlığımızla baş başa kaldığımızda hissettiğimiz gerçeklik duygusundan, bir sanatçının karanlık algılamasındaki ışığı da gözler önüne seren bu sergide mekan kullanımının sergiye katkısını izleyeceksiniz.

“Hava Kararmadan…” , 10 Mart – 9 Nisan 2011 tarihlerinde Salı – Cumartesi 11.00 – 19.00 arası Daire Sanat’da izlenebilir.

Yer: Daire Sanat
Sergi: “Hava Kararmadan…”
Sanatçı: Gül ILgaz

Açılış: 10 Mart 2011 Perşembe @ 18.00
Adres: Boğazkesen Cad No:65D Tophane 34433 Beyoğlu İstanbul
Tel: 0 212 252 52 59
www.dairesanat.com
info@dairesanat.com