FOCUS I: SERBEST ÇAĞRIŞIM / FOCUS I: FREE ASSOCIATION

Ali Bilge Akkaya, Alper Aydın, Coşkun Sami, Erdal İnci, Jacquline Roditi

Murat Can Kurşun, Sema Kayaönü, Sümer Sayın

 

21 Haziran June / 12 Temmuz July 2014

 

 

Daire Galeri, senede bir defa gerçekleştireceği “Focus” sergi serisinin ilki olan “Serbest Çağrışım” ile 21 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor.

Focus sergileri, yılda bir kez, sezonun son sergisi olarak Daire Galeri’de izleyici ile buluşacak. Daire Galeri, bu sergi serisi ile güncel sanat ortamında takip ettiği bağımsız genç sanatçıların çalışmalarına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Serinin ilk sergisi Focus 1: Serbest Çağrışım, Ali Bilge Akkaya, Alper Aydın, Coşkun Sami, Erdal İnci, Jacquline Roditi, Murat Can Kurşun, Sema Kayaönü ve Sümer Sayın’ın çalışmalarını sunuyor. Yıl boyunca çeşitli yarışmalarda ve sergilerde yer alan farklı disiplinlerden sanatçıların çalışmaları herhangi bir altmetin olmadan, izleyiciyi serbest bir çağrışıma davet ediyor.

Mantıklı düşünce üzerindeki sınırlama ve sansürlerin kaldırılması” deneyimini yaşatmayı amaçlayan sergi güncel siyasi ortamdaki toplumsal sınırlamalara da bir gönderme yapıyor. Mekana girdiğiniz andan itibaren tek başına görüldüğünde belki aynı etki ya da duyguyu uyandırmayacak çalışmaların, zihinde birbiriyle ilişkilendirilmesi ve anlamlandırılması yoluyla uyanan bu çağrışım oyununa katılmak için sergi 21 Haziran – 12 Temmuz 2014 tarihleri arasında Daire Galeri’de ziyarete açık olacak.

“Focus I: Serbest Çağrışım / Free Association”, 21 Haziran – 12 Temmuz 2014 tarihlerinde Salı-Cumartesi günleri 11.00 – 19.00 saatleri arasında Daire Galeri’de görülebilir.