AÇIK ATÖLYE SANATÇI PROGRAMI

ALP İŞMEN

3 Aralık 2019 – 31 Mart 2020

 

Daire Sanat Açık atölye Sanatçı Programının ilk konuğu Alp İşmen

Daire Sanat’ın, 2019 yılında başlattığı Açık Atölye Sanatçı Programına 3 Aralık 2019 – 31 Mart 2020 tarihleri arasında sanatçı Alp İşmen konuk oluyor.

Sanatçı, Daire’nin mevcut mekânında atölye için ayrılan bölüme sanatçı kendi atölye ortamını yerleştirip dört ay boyunca çalışmalarını bu ortamda sürdürmeye devam edecek.

Alp İşmen’in Daire’deki atölyesi 3 Aralık itibariyle Salı ve Cumartesi günleri, 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

ALP İŞMEN


1962 yazında İstanbul’da doğdu ve bir kaç sene içerisinde sanatın büyüsüyle renge, söze ve müziğe gönül verdi. İlk önce izlenimcilere ve klasik müziğe ve sonra şiire. 1980’de girdiği Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’ndan 1984’te Marmara Üniversitesi öğrencisi olarak mezun oldu ve 5. Günümüz Sanatçıları sergisinde bir gravürü sergilenmeye değer bulundu. Baskı resim okumasına rağmen hayatını grafikerliğin tüm dallarında çalışarak sürdürdü. 2003 yılında Karşı Sanat’ta düzenlenen “Bu Sergi Aileye Mahsustur” karma sergisine konuk sanatçılardan biri olarak katıldı. Yeni çalışmalarını 2017’de düzenlenen Cİ sanat fuarında ve 2019’da Pilevneli Project Mecidiyeköy’deki Kağıt İşler karma sergisinde sanat severlere sundu. Çalıştığı süre zarfında edindiği birikimlerinden süzdüğü resim üretme arzusuyla 2011 yılından bu güne atölyesine kapanıp yağlıboya tablolar, desenler ve dijital işler üretmeye devam ediyor. Sanatında sevinç arayışında olduğunu vurgulayan sanatçı halen doğduğu şehirde yaşıyor ve üretiyor.

 

DAİRE SANAT AÇIK ATÖLYE PROGRAMI HAKKINDA


Daire Sanat, Cihangir’de bulunan sergi mekânının bir bölümünü belli sürelerde seçilmiş sanatçılar tarafından kullanılacak atölyeye dönüştürüyor. Programa katılan sanatçı, çalışmalarını, projesini tamamlamak için gereken iki ile dört ay arasında değişebilecek bir süre zarfında, kendi atölye ortamına dönüştürdüğü galeri mekânında sürdürebilecek. Galerinin 12 yıldır sürdürdüğü sergi programı dinamiğini korumak adına atölye haftanın iki günü sanatçının belirlediği günlerde ziyarete ve katılıma açık olacak. Atölyenin ziyarete açık olduğu günlerde sanatseverler hem sanatçıyı tanıma imkânına hem de proje sürecine tanıklık etme fırsatı yakalamış olacaklar. Katılan sanatçı proje süresi sonunda mekânda düzenlenecek bir etkinlik daveti ile programı tamamlayacak. Başvurular 15 Haziran 2020’ye kadar açık olup ilk 8 aylık dönem için seçilen iki sanatçının duyurusu Eylül 2020’de yapılacaktır. Programın 18 Kasım 2019 tarihinden itibaren başlayıp 4 ay sürecek ilk çalışması Alp İşmen ile yapılacaktır.

Daire Sanat Açık Atölye Sanatçı Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için iletişim:

info@dairesanat.com

0 212 252 52 77